KZ Emaus
czcionka: Aa Aa Aa Aa Aa

Wiadomości: PAKISTAN: Wspaniała nowina - Uniewinnienie skazanego na śmierć chrześcijanina, Younisa Masiha

Z ogromną radością informujemy, że pakistański chrześcijanin, Younis Masih, został dzisiaj rano zwolniony z więzienia na mocy decyzji Sądu Najwyższego w Lahore. Younis Masih, ojciec czworga dzieci, przebywał w więzieniu od listopada 2005 r. z powodu fałszywego oskarżenia o bluźnierstwo przeciwko islamskiemu prorokowi Mahometowi. W maju 2007 r. został na tej podstawie skazany na karę śmierci.

Sąd Najwyższy w Lahore nie ugiął się pod niezwykle silną presją radykalnych islamistów, którzy liczną grupą przybywali na salę rozpraw domagając się utrzymania wyroku skazującego. Decyzja ta jest wielkim zwycięstwem wszystkich walczących o zniesienie haniebnego prawa o bluźnierstwie i daje nadzieję, że stanie się ona precedensem, który pozwoli na uniewinnienie kolejnych niesłusznie skazanych i przetrzymywanych latami w więzieniu osób.

Younis Masih został oskarżony o bluźnierstwo przeciwko Mahometowi, gdy poskarżył się na hałas, jaki dochodził z islamskiej uroczystości religijnej, odbywającej się o północy w pobliżu jego domu. Nazajutrz tłum muzułmanów pobił go i napadł na jego żonę, Meenę, gdy ta próbowała mu pomóc. Następnie czterystu muzułmanów, uzbrojonych w kije i cegły, splądrowało domy chrześcijan, niszczyło Biblie i obrzuciło kamieniami miejscowe kościoły. Ponad sto rodzin chrześcijańskich musiało uciekać z obawy o własne życie.

W zeszłym roku Younis Masih został przeniesiony do więzienia na północy stanu Pendżab, odległego o dziewięć godzin drogi od miejsca zamieszkania jego rodziny. Natomiast w styczniu tego roku doznał poważnego ataku serca.

Współpracownicy naszej partnerskiej misji Release International organizują obecnie jego przejazd w bezpieczne miejsce. Jeden z nich powiedział: ?Bóg widział cierpienie Younisa Masiha w więzieniu oraz smutek jego żony i dzieci i wysłuchał naszych nieustannych modlitw?.

W pakistańskich więzieniach wciąż przebywają inni chrześcijanie oskarżeni o bluźnierstwo, w tym skazana na śmierć, Asia Bibi, oczekująca na rozprawę apelacyjną w swojej sprawie.

Wychwalajmy Boga za uwolnienie Younisa Masiha i módlmy się, aby jak najszybciej mógł połaczyć się ze swoją żoną i dziećmi. Prośmy Pana, aby ich ochraniał i obdarzał swoim niezachwianym pokojem, gdy będą odbudowywać swoje wspólne życie.

Dziękujmy Bogu za odwagę sędziów Sądu Najwyższego, którzy oparli się naciskom ze strony radykalnych islamistów i stanęli na straży sprawiedliwości. Módlmy się, aby pakistańskie sądy z podobną odwagą postąpiły w sprawie Asii Bibi i innych osób niesłusznie skazanych na mocy prawa o bluźnierstwie.

Link do źródła: PAKISTAN: Wspaniała nowina - Uniewinnienie skazanego na śmierć chrześcijanina, Younisa Masiha


Głos Prześladowanych Chrześcijan


Materiały w dziale WIADOMOŚCI publikowane są za zgodą autorów.
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2003 - 2020 emaus.zgora.pl
online: 2 • dzisiaj: 9 • wszystkich: 2833016