KZ Emaus
czcionka: Aa Aa Aa Aa Aa

Wiadomości: Indie: Akty przemocy wymierzone przeciwko chrześcijanom

W indyjskich stanach takich jak Karnataka, Orisa, czy Uttar Pradesh, gdzie przez ostatnie dziewięć miesięcy agresja w stosunku do chrześcijan stała się wyjątkowo częsta, liczba ataków na pastorów chrześcijańskich Kościołów znacznie wzrosła.

Karnataka

Kannur - Hinduscy ekstremiści pobili pastora, pozostawili go na uboczu drogi, a drugiego dnia ponownie zaatakowali w szpitalu.

Pastor John Samuel Kim, związany ze wspólnotą modlitewną Jeruzalem, we wsi Kannur powiedział międzynarodowemu Dziełu chrześcijańskiemu Open Doors, że 11 listopada br. znajdował się na tamtejszej drodze, ponieważ razem z trzema przyjaciółmi rozdawał zaproszenia na ślub swojej siostry.

?Szajka złożona z dwudziestu ekstremistów zapytała mnie co robiłem we wsi?, powiedział.
?Popchnęli mnie i powiedzieli: - Dlaczego zawsze odwiedzasz wioskę i mówisz ludziom o Chrystusie? Oskarżyli mnie o nakłanianie ludzi do nawrócenia i zaczęli bić kijami, rzucać kamieniami i kopać?.

Pastor stracił przytomność w wyniku kopnięcia w pachwinę. Napastnicy oddalili się, a jego przyjaciele wezwali policję. Kim trafił do szpitala ze złamanym żebrem, urazami głowi oraz karku.

Następnego dnia, rano do szpitalnej sali Kima wtargnęło czterech ludzi.

?Powiedzieli, że powinienem umrzeć, potrząsali moją głową oraz zaczęli mnie ponownie bić. Później zaczęli mnie dusić oraz wyciągnęli ostre narzędzie celem podcięcia mi gardła?, mówi Kim. W wyniku tego pastor ucierpiał na bardzo poważny uraz szyi.

Napastnicy wyszli, kiedy usłyszeli głosy nadchodzących ludzi. Kim dostarczył później policji opisu napastników. Przez następne siedem dni w sali szpitalnej Kima postawiono strażnika, aby pastor mógł zdrowieć w spokoju.

Policja przyjęła zgłoszenie przeciwko napastnikom Kima. Nie doszło jednak do żadnych aresztowań.

Kierownik policji stanu Kolar, Ram Niwas Seeat powiedział Open Doors, że on i jego ludzie, będą strzegli życia pastora, kiedy tylko będzie to potrzebne oraz, że dołożą starań w poszukiwaniu napastników.

Globalna Rada Chrześcijan Indyjskich przyznała, że atak z 11 listopada był już drugą napaścią na życie Kima w tym roku. Pastor został zaatakowany w podobny sposób trzy miesiące wcześniej w Bangarapet.

?Przejeżdżałem motorem przez wiadukt, kiedy mnie zatrzymano. Atakujący oskarżyli mnie o przymusowe nawracanie i pobili?, mówi dla Open Doors Kim.

Pastor nie udał na policję po pierwszym ataku. ?Przebaczyłem oprawcom i miałem nadzieję, że więcej już nie zaatakują?, powiedział.

Anekal Taluk

Prowadzone przez chrześcijan centrum edukacyjne zostało oskarżone przez hinduistów o nakłanianie do nawracania na chrześcijaństwo, dzieci. Centrum wznowiło swoją działalność po tym, jak rodzice domagali się, aby ich dzieci otrzymywały nadal edukację szkolną.

Dyrektor centrum, Devanand Samuel powiedział Open Doors, że 29 września pojawiła się w ich placówce policja z Karnataki. Oskarżono ich o używanie środków zachęty i przymusu, takich jak jedzenie, ubrania oraz edukacja do zwabienia dzieci i nawracania ich na chrześcijaństwo.

Lokalny polityk, J. Ram, zwiększył presję na centrum, grożąc tragicznymi konsekwencjami, jeśli nie zostanie ono zamknięte. Personel placówki zamknął więc centrum celem tymczasowego wycofania się z konfliktu. Centrum edukacyjne w Anekal Taluk, na południe od Bangaloru, zostało ponownie otwarte 29 października. Hinduscy rodzice uczęszczających do niego dzieci, spotkali się z oskarżycielami i przyznali, że placówka nie zapewnia dzieciom żadnej innej edukacji oprócz edukacji szkolnej.

Uttar Pradesh

Ambednagar ? 30 września, policja aresztowała pastora oraz dziesięciu innych chrześcijan, po tym jak hinduistyczni ekstremiści wtargnęli na chrześcijańskie nabożeństwo modlitewne, bijąc tamtejszych wiernych oraz oskarżając ich o kradzież. Pastor Pannalal ze Wspólnoty Filadelfia w Ambednagar powiedział Open Doors, że około godziny 20:00 na spotkanie modlitewne wtargnęli hindusi oraz policja. Chrześcijanie zostali pobili oraz zmuszeniu do udania się na posterunek policji w Jalalpur. Napastnicy oskarżyli Pannalala oraz resztę wierzących o ograbienie zamieszkujących w okolicy rodzin. Chrześcijanie zostali aresztowanie oraz wypuszczeni na wolność dopiero następnego dnia, po wpłaceniu kaucji i interwencji prawnika z Fundacji ?Light?.

Orissa

Kanthapada ? 2 października hindusi wtargnęli na uroczystość chrztu w stanie Balasor. Pobili pastora Jayarama Marandi oraz innych wierzących, oskarżając ich o zmuszanie do nawróceń hinduistów. Subhash Chandra Digal powiedział Open Doors, że policja przyjęła skargę przeciwko chrześcijanom jeszcze przed ceremonią. Wraz z rozpoczęciem spotkania, do budynku wtargnęli ekstremiści, a wierzący zostali zabrani na posterunek policji. Marandi oraz czterech innych wierzących pozostali w areszcie przez noc ? rzekomo dla ich własnego dobra. Po demonstracji służącej uwolnieniu chrześcijan, policja zwolniła poszkodowanych bez wnoszenia żadnych zarzutów. Pastor Marandi zaś dokończył ceremonii chrztu bez dalszych komplikacji.

Bhubaneswar - 1 października rząd stanu Orissa wyznaczył byłego sędziego wysokiego sądu w Orissie, A. S. Naidu, do utworzenia jednoosobowej komisji mającej zbadać sprawę zabójstwa Laxamanananda Saraswati, z roku 2008. Laxamanananda Saraswati był przywódcą fanatycznej organizacji hinduistycznej Vishva Hindu Parishad (VHP) czyli Światowego Komitetu Hinduistów. Bunt, który wybuchł po tym zdarzeniu, doprowadził do śmierci kilkudziesięciu chrześcijan oraz wysiedlenia kilkudziesięciu tysięcy osób.

Link do źródła: Indie: Akty przemocy wymierzone przeciwko chrześcijanom
Materiały w dziale WIADOMOŚCI publikowane są za zgodą autorów.
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2003 - 2020 emaus.zgora.pl
online: 1 • dzisiaj: 9 • wszystkich: 2833016